Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

              Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci śwaidomości własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach łamania własnych praw.

       W dniu 22 listopada 2021r obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu Dzień Praw Dziecka  ( przypadający na 20 listopada  - rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka).

Gościliśmy Pana Prawnika, który opowiedział o swojej pracy. Dzieciom bardzo podobała się toga  - strój  w którym przyszedł Nasz Gość.

    Pan Prawnik przybliżył dzieciom "Konwencję Praw Dziecka". Dzieci dzieliły się  swoimi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu oraz  tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata.

      Na zakończnie spotkania dzieci z grupy SMERFY zaśpiewały piosenę pt "Prawa i obowiązki".

      Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. My, jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

 

     SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA SPOTKANIE 

 

Data dodania: 2021-11-22 12:09:29
Data edycji: 2021-11-29 12:28:10
Ilość wyświetleń: 179
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej