WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

              Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci śwaidomości własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach łamania własnych praw.

       W dniu 22 listopada 2021r obchodziliśmy w Naszym Przedszkolu Dzień Praw Dziecka  ( przypadający na 20 listopada  - rocznica uchwalenia Konwencji Praw Dziecka).

Gościliśmy Pana Prawnika, który opowiedział o swojej pracy. Dzieciom bardzo podobała się toga  - strój  w którym przyszedł Nasz Gość.

    Pan Prawnik przybliżył dzieciom "Konwencję Praw Dziecka". Dzieci dzieliły się  swoimi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu oraz  tym, co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Dzieci wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata.

      Na zakończnie spotkania dzieci z grupy SMERFY zaśpiewały piosenę pt "Prawa i obowiązki".

      Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. My, jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

 

     SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA SPOTKANIE 

 

Data dodania: 2021-11-22 12:09:29
Data edycji: 2021-11-29 12:28:10
Ilość wyświetleń: 219
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej