WITAMY W NASZYM PRZEDSZKOLU
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Zajęcia pokazowe z ROBOTYKI - fotorelacja

Zajęcia  pokazowe z ROBOTYKI  - fotorelacja

 

Znalezione obrazy dla zapytania zajęcia z robotyki dla przedszkolakówW  dniu 29 maja 2023r odbyły się w naszym przedszkolu zajęcia z robotyki.

Uczestniczyły w nich dzieci z grupy „SMERFY" i "MISIE". 

Zajęcia edukacyjne z robotyki to nowatorska metoda przekazywania wiedzy. To przede wszystkim aktywność, kreatywność, logiczne myślenie, działanie i zaangażowanie. Podczas zajęć dzieci miały możliwość oglądania działań instruktorów, ale i konstruowania z klocków lego .

Dzieci poznały zasady i etapy programowania i  budowania samochodu wyścigowego. Dowiedziały się także, co to jest przekładnia mechaniczna. To były warsztaty w nowym wymiarze – klocki lego rozwijają nie tylko sprawność manualną, ale kształtują umiejętność kreatywnego myślenia. To także możliwość integracji i współpracy w grupie, nauka pracy w parach, ale i umiejętność  budowania relacji partnerskich, rówieśniczych.

Zajęcia z robotyki to doskonały czas na spędzanie czasu, na rozwijanie zainteresowań i pasji. Te wyjątkowe działania dostarczyły dzieciom sporej dawki wiedzy, nowych umiejętności i doświadczeń.  Warto było! Przedszkolaki były zachwycone i nie chciały kończyć zabawy z klockami. Zapewne, będzie trzeba te zajęcia powtórzyć.

Data dodania: 2023-05-29 20:46:49
Data edycji: 2023-05-31 06:29:37
Ilość wyświetleń: 145
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej